Get Adobe Flash player

Καλωσήρθατε

Καλωσήρθατε στην Ιστοσελίδα του Αθλητικού Ομίλου Χρυσούπολης.
Εδώ θα βρίσκετε νέα, ανακοινώσεις και οτιδήποτε άλλο αφορά το σύλλογό μας (πχ εκδηλώσεις κλπ)  
Παρακαλούνται όσοι έχουν φωτογραφίες, δημοσιεύσεις ή οποιοδήποτε άλλο υλικό αφορά το σύλλογο να έρθουν σε επαφή μαζί μας μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας την οποία μπορείτε να βρείτε εδώ. Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"


LiveScores

powered by στοιχημα

Είστε εδώ

Αρχική

WAVE RUNNING KERAMOTI 2014

Ολοκληρώθηκε  ο πρώτος παραθαλάσσιος αγώνας δρόμου  στην παραλία Αβδήρων – Κεραμωτής. Στο πρώτο  WAVE running έδωσαν το παρόν 76 αθλητές και άφησαν το αποτύπωμά τους στην άμμο γνωρίζοντας  το μοναδικό φυσικό περιβάλλον  του Δέλτα Νέστου.   Διοργανωτές , εθελοντές και WAVE runners  έφυγαν με θετικές εντυπώσεις, μετέδωσαν το μήνυμα «Τρέχουμε για καθαρές παραλίες» και  ανανέωσαν το ραντεβού  τους  για την επόμενη χρονιά.



 3km

Τα παιδιά έδωσαν τον δικό τους τόνο στην διοργάνωση και γέμισαν χαμόγελα τους γονείς τους αλλά και όλους τους παρευρισκόμενους. Ο Δημήτρης Αρβανιτάκης του  Α.Ο.Χ  τερμάτισε πρώτος στη διαδρομή των 3km. Οι γονείς Δρόσσος Δρόσος και Κυριακή Βασιλειάδου επίσης  αθλητές  του  Α.Ο.Χ  αφού πήραν μέρος στον αγώνα των 10km  είχαν την ευκαιρία να χειροκροτήσουν τα παιδιά τους Βασίλη και Μαρία που ανέβηκαν  στο βάθρο για την 2η και 3η θέση αντίστοιχα.

10km

Πριν διεξαχθεί ο αγώνας οι αθλητές προβληματίζονταν αν θα έτρεχαν τη διαδρομή με παπούτσια ή χωρίς. Ο Χρήστος Αραμπατζής  έδωσε την απάντηση τρέχοντας με γυμνό πόδι και  κατακτώντας την πρώτη θέση στα 10km με χρόνο 47:20.  Στην δεύτερη και τρίτη θέση βρέθηκαν ο Οσκάν Χουσείν και ο Γκορόγιας Βασίλειος με χρόνο 47:25 και 48:04 αντίστοιχα. Ακολούθησαν 41 δρομείς στη  γραμμή του τερματισμού , ανάμεσά τους 6 γυναίκες με την Κατερίνα Μολοχίδου του  Α.Ο.Χρυσούπολης να παίρνει την πρώτη θέση  με χρόνο 58:39,την Άννα Καραμόσχου τη  δεύτερη (1:12:27) και τη Μαρία  Αντωνιάδου την τρίτη (1:15:33) .

28km

 

Ο Νίκος Σιδερίδης και ο Δημήτρης  Φούκας του  Α.Ο.Χρυσούπολης  ξεχώρισαν νωρίς  από τους υπόλοιπους αθλητές και σε λιγότερο από 1,5 ώρα  έφτασαν  στο Δέλτα του Νέστου (18Ο km). Ο Καβαλιώτης αθλητής έχοντας την πίεση του Φούκα  άνοιξε  τον ρυθμό  στα τελευταία 10km που είχαν  απομείνει για να  πάρει την 1η θέση με χρόνο   2:15:49.  Με 3 λεπτά διαφορά έφτασε στον τερματισμό ο  αθλητής από την Χρυσούπολη καταλαμβάνοντας την 2η θέση. Για  την 3ηθέση έφτασαν στον τερματισμό χέρι – χέρι ο Αναστάσιος Καλπάκης από την Ξάνθη και Θεόδωρος Πολυχρονίδης από την Καβάλα με χρόνο  2:27:03.Στην 5ηθέση τερμάτισε  ακόμη  ένας  αθλητής  του  Α.Ο.Χ  ο  Γιάννης  Ταστσόγλου  με  χρόνο  2,38,41. Η Μαρίνα Καλαϊτζή ήταν η μοναδική γυναίκα που πήρε μέρος στον αγώνα των 28km και τερμάτισε σε 4 ώρες παρέα με τον σύζυγό της  Κώστα Καστανιώτη .  Ο Στάθης Ακριτίδης και ο  Αναστάσιος Καλπάκης ήταν οι μοναδικοί αθλητές που έτρεξαν όλη την διαδρομή των 28km με γυμνό πόδι!
 
 

Αποτελέσματα 2014

 

                                    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ WAVE RUNNING 10km - 2014
 
ΘΕΣΗ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΧΡΟΝΟΣ
1 206 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΞΑΝΘΗ 47:20
2 258 ΧΟΥΣΕΪΝ ΟΣΚΑΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 47:25
3 202 ΓΚΟΡΟΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΞΑΝΘΗ 48:04
4 260 ΣΕΡΙΑΝΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - 51:38
5 208 ΛΕΡΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΞΑΝΘΗ 53:55
6 250 ΒΛΑΧΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΒΑΛΑ 57:10
7 259 ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΞΑΝΘΗ 58:08
8 233 ΜΟΛΟΧΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 58:39
9 232 ΔΡΟΣΟΣ ΔΡΟΣΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 58:39
10 249 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 1:00:26
11 203 ΓΚΟΔΟΣΙΔΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΞΑΝΘΗ 1:00:30
12 244 ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:01:00
13 207 ΓΙΑΒΑΣΟΓΛΟΥ ΠΑΡΑΣΧΟΣ ΞΑΝΘΗ 1:01:24
14 210 ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΞΑΝΘΗ 1:01:32
15 200 ΚΟΤΙΣΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΞΑΝΘΗ 1:01:55
16 251 ΦΟΥΡΤΟΥΝΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:02:03
17 221 ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:02:23
18 257 ΚΙΑΜΗΛ ΟΥΜΙΤ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 1:02:50
19 201 ΑΛΑΤΑΣ ΧΑΡΗΣ ΞΑΝΘΗ 1:04:38
20 229 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 1:04:46
21 248 ΔΡΑΓΑΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:04:58
22 252 ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:08:27
23 222 ΗΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:08:28
24 256 ΤΕΠΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 1:08:39
25 245 ΜΑΥΡΟΠΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ 1:09:51
26 247 ΔΡΑΓΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:10:38
27 280 STOKIC SRDAN F.Y.R.O.M. 1:10:57
28 230 ΤΖΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 1:11:19
29 231 ΤΖΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 1:11:19
30 225 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:12:00
31 204 ΚΑΡΑΜΟΣΧΟΥ ΑΝΝΑ ΞΑΝΘΗ 1:12:27
32 211 ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΞΑΝΘΗ 1:15:33
33 255 ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΞΑΝΘΗ 1:17:08
34 254 ΤΑΟΥΣΑΝΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΞΑΝΘΗ 1:17:48
35 253 ΤΣΑΓΚΑΣ ΦΩΤΗΣ ΞΑΝΘΗ 1:17:53
36 224 ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΔΗΣ ΔΑΚΗΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:19:15
37 223 ΓΑΛΕΤΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:19:15
38 209 ΧΑΪΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΞΑΝΘΗ 1:19:43
39 242 NEVCEVSKI KIRE F.Y.R.O.M. 1:25:57
40 243 ΕΜΒΟΛΙΑΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:27:05
41 279 ΚΟΝΤΡΑΦΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:27:23
42 261 ΜΑΡΟΥΛΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:28:07
43 234 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 1:29:08
44 241 ΕΜΒΟΛΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:30:20

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ WAVE RUNNING 28km 

 

 
ΘΕΣΗ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΧΡΟΝΟΣ
1 41 ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑ 2:15:49
2 31 ΦΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 2:18:23
3 42 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΒΑΛΑ 2:27:03
3 13 ΚΑΛΠΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΞΑΝΘΗ 2:27:03
4 44 ΤΑΣΤΣΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 2:38:41
5 5 ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΞΑΝΘΗ 2:43:07
6 10 ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΞΑΝΘΗ 2:50:48
7 18 ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 2:51:46
8 17 ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΕΡΡΕΣ 2:54:33
9 12 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΞΑΝΘΗ 2:55:03
10 29 ΓΑΡΝΕΛΗΣ ΑΡΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑ 3:02:59
11 16 ΓΑΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑ 3:04:15
12 8 ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΞΑΝΘΗ 3:10:26
13 22 ΠΟΛΙΤΗΣ ΜΑΥΡΙΚΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 3:10:31
14 1 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΞΑΝΘΗ 3:13:20
15 50 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 3:19:01
16 15 ΚΩΣΤΕΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - 3:19:47
17 9 ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΞΑΝΘΗ 3:22:01
18 11 ΜΠΑΛΤΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΞΑΝΘΗ 3:25:04
19 6 ΒΑΡΚΙΤΖΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΞΑΝΘΗ 3:26:26
20 4 ΛΑΜΠΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΞΑΝΘΗ 3:26:26
21 32 GECHEV ANASTAS F.Y.R.O.M. 3:36:03
22 43 ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 3:41:47
23 14 ΜΠΑΜΠΑΤΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΞΑΝΘΗ 3:47:50
24 3 ΜΗΤΣΙΒΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΞΑΝΘΗ 3:49:48
24 7 ΓΕΝΙΤΖΕΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΞΑΝΘΗ 3:49:48
26 23 ΚΟΣΚΕΡΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΑΜΑ 3:55:20
27 45 ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 3:58:57
28 19 ΚΑΛΑΪΤΖΗ ΜΑΡΙΝΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 4:00:48
29 20 ΚΑΣΤΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 4:00:48
30 21 ΓΚΕΒΡΕΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 4:32:11
31 33 NAUNCHEVSKI KIRE F.Y.R.O.M. 4:33:40

*Οι δύο αθλητές Πολυχρονίδης Θεόδωρος και Καλπάκης Αναστάσιος τερμάτισαν μαζί στην   3ηθέση.
 

 

 

Εικόνα: