Get Adobe Flash player

Καλωσήρθατε

Καλωσήρθατε στην Ιστοσελίδα του Αθλητικού Ομίλου Χρυσούπολης.
Εδώ θα βρίσκετε νέα, ανακοινώσεις και οτιδήποτε άλλο αφορά το σύλλογό μας (πχ εκδηλώσεις κλπ)  
Παρακαλούνται όσοι έχουν φωτογραφίες, δημοσιεύσεις ή οποιοδήποτε άλλο υλικό αφορά το σύλλογο να έρθουν σε επαφή μαζί μας μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας την οποία μπορείτε να βρείτε εδώ. Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"


LiveScores

powered by στοιχημα

Είστε εδώ

Αρχική

14ος ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ¨ΘΑΣΟΠΟΥΛΑ - ΚΕΡΑΜΩΤΗ 2013¨

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία την  περασμένη Κυριακή  14-7-2013 ο καθιερωμένος ετήσιος κολυμβητικός αγώνας από την Θασοπούλα ως την Κεραμωτή. Ήταν μία πετυχημένη διοργάνωση αν και φέτος οι συμμετοχές ήταν(43) μισές σε σχέση με πέρσι.

Αυτό οφείλεται στο ότι στο 14ο κολυμβητικό αγώνα Θασοπούλα – Κεραμωτή, δεν πήραν μέρος άνδρες και γυναίκες που προτίμησαν να κολυμπήσουν την ίδια μέρα σε άλλη παρόμοια διοργάνωση στη Νέα Πέραμο.

Στη γενική κατάταξη των κολυμβητών πρώτευσε ο Γιάννης Ξυνίδης, 15 ετών, από την Ξάνθη, που κολύμπησε από τη Θασοπούλα ως την Κεραμωτή, σε 37 λεπτά.

Δεύτερος ο 39χρονος καβαλιώτης Μηνάς Βασιλειάδης, τρίτη η 15χρονη Παρασκευή Κουμρόγλου από την Καβάλα.

Ακολουθούν ο Γιάννης Σωτηρίου 29 ετών από τη Θάσο, ο Γιώργος Τοπούδης 25 ετών από την Καβάλα, η Θεανώ Μιχαηλίδου 12 ετών από την Ξάνθη.

Ξεχωρίζει η συμμετοχή της Μάρθας Σταυρίδου(αθλήτριας  στίβου  του  Α.Ο.Χ.) από τη Χρυσούπολη, τερμάτισε 14η, είναι ηλικίας 13 ετών, του Κώστα Μακρή από την Ξάνθη, ηλικίας 61 ετών, του Μανόλη Σωτηρίου από τη Θάσο, ηλικίας 63 ετών, του Γιώργου Κουντάκου από τη Θεσσαλονίκη, ηλικίας 62 ετών.

Οι κολυμβητές που πήραν μέρος στον φετινό αγώνα, προέρχονταν από την Καβάλα, την περιοχή της Χρυσούπολης, την Ξάνθη, την Αλεξανδρούπολη, τη Θεσσαλονίκη και τη Θάσο.

Δύο εγκατέλειψαν στη διάρκεια της διαδρομής. Φέτος το να κολυμπήσει κανείς από τη Θασοπούλα στην Κεραμωτή, ήταν ιδιαίτερα δύσκολο λόγω έντονων επιφανειακών ρευμάτων που παρέσυραν τους κολυμβητές προς την αντίθετη κατεύθυνση, από αυτήν που είχαν κατά νου.

Για φέτος, υπήρξαν τέσσερις κατηγορίες συμμετοχών και πιο συγκεκριμένα:

Α) έως 18 ετών, Β) από 18 έως 30 ετών, Γ) από 31 έως 45 ετών και Δ) από 46 ετών και άνω. Οι 41 από τους 43 αθλητές κατάφεραν να τερματίσουν και μόλις δύο από αυτούς εγκατέλειψαν πριν το τέρμα της διαδρομής.

 

Τα  αποτελέσματα  των  <<δικών>>  μας.

14
Σταυρίδου Μάρθα
13
52:49
Χρυσ/λη
22
Καρατζίδης Γιάννης
39
66:35
Χρυσ/λη

25
Νούσης Θεολόγος
33
70:25
Χρυσ/λη
27
Αθανασιάδης Σταύρος
56
79:35
Χρυσ/λη
32
Γεωργούσης Παναγιώτης
44
87:30
Χρυσ/λη
33
Φιλιππίδης Γιώργος
34
89:20
Χρυσ/λη
38
Μαρινάκης Μένανδρος
52
93:01
Κεραμωτή
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ
A/A
Ονοματεπώνυμο
Ηλικία
Χρόνος (min)
Καταγωγή
1
Ξυνίδης Γιάννης
15
37:01
Ξάνθη
2
Βασιλειάδης Μηνάς
39
39:14
Καβάλα
3
Κουμρόγλου Παρασκευή
15
39:28
Καβάλα
4
Σωτηρίου Γιάννης
29
45:25
Θάσος
5
Τουμπούδης Γιώργος
25
45:33
Καβάλα
6
Μιχαηλίδου Θεανώ
12
45:51
Ξάνθη
7
Μιχαηλίδου Κυριακή
18
46:00
Ξάνθη
8
Τουλούμη Στέλλα
18
46:12
Δράμα
9
Αποστολίδης Δημήτρης
37
48:23
Δράμα
10
Ψαρόπουλος Γιάννης
51
48:38
Αλεξ/πολη
11
Ζαμπέτογλου Κώστας
39
51:47
Θεσ/νίκη
12
Στοϊδης Βασίλης
46
52:00
Καβάλα
13
Σαχπαζίδης Γιώργος
19
52:21
Ξάνθη
14
Σταυρίδου Μάρθα
13
52:49
Χρυσ/λη
15
Γιαννακόπουλος Νίκος
54
54:02
Ξάνθη
16
Μάγος Αλέξανδρος
51
56:22
Καβάλα
17
Οσταδάκης Αθανάσιος
43
56:36
Καβάλα
18
Εποιμενίδης Σταμάτης
51
64:55
Ξάνθη
19
Πολόλος Νίκος
24
65:37
Καβάλα
20
Βαφειάδης Σωτήρης
48
66:33
Αλεξ/πολη
21
Παναγιώτου Αλέξανδρος
44
66:34
Θεσ/νίκη
22
Καρατζίδης Γιάννης
39
66:35
Χρυσ/λη
23
Ποιμενίδης Τάσος
52
68:59
Θεσ/νίκη
24
Μυστακίδης Αργύρης
42
69:23
Καβάλα
25
Νούσης Θεολόγος
33
70:25
Χρυσ/λη
26
Μακρής Κώστας
61
76:15
Ξάνθη
27
Αθανασιάδης Σταύρος
56
79:35
Χρυσ/λη
28
Χαρσιτζόγλου Παύλος
39
81:10
Καβάλα
29
Βέργος Γιάννης
34
82:20
Καβάλα
30
Τσιμπερτζόπουλος Αντώνης
54
82:30
Καβάλα
31
Αστεριάδης Στέργιος
41
84:57
Καβάλα
32
Γεωργούσης Παναγιώτης
44
87:30
Χρυσ/λη
33
Φιλιππίδης Γιώργος
34
89:20
Χρυσ/λη
34
Γιοβανόπουλος Μίλτος
54
90:30
Ξάνθη
35
Γκουντάκος Γιώργος
62
91:31
Θεσ/νίκη
36
Μαυρίδου Αναστασία
33
92:25
Θεσ/νίκη
37
Χ΄Αναστασίου Παναγιώτης
32
92:39
Ξάνθη
38
Μαρινάκης Μένανδρος
52
93:01
Κεραμωτή
39
Κουμρόγλου Ηλίας
50
93:23
Καβάλα
40
Σωτηρίου Μανώλης
63
94:37
Θάσος
41
Φάκας Δημήτρης
55
94:35
Θεσ/νίκη
42
Αμπουζέτ ελ
Εγκατέλειψε
43
Μορφόπουλος Αλέξανδρος
Εγκατέλειψε
 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
 
 
έως 17 ετών
Ηλικία
Χρόνος(min)
Καταγωγή
1ος
Ξυνίδης Γιάννης
15
37:01
Ξάνθη
2ος
Κουμρόγλου Παρασκευή
15
39:28
Καβάλα
3ος
Μιχαηλίδου Θεανώ
12
45:51
Ξάνθη
 
 
 
 
 
 
18 έως 30 ετών
 
 
 
1ος
Σωτηρίου Γιάννης
29
45:25
Θάσος
2ος
Τουμπούδης Γιώργος
25
45:33
Καβάλα
3ος
Μιχαηλίδου Κυριακή
18
46:00
Ξάνθη
 
 
 
 
 
 
31 έως 45 ετών
 
 
 
1ος
Βασιλειάδης Μηνάς
39
39:14
Καβάλα
2ος
Αποστολίδης Δημήτρης
37
48:23
Δράμα
3ος
Ζαμπέτογλου Κώστας
39
51:47
Θεσ/νίκη
 
 
 
 
 
 
46 ετών και άνω
 
 
 
1ος
Ψαρόπουλος Γιάννης
51
48:38
Αλεξ/πολη
2ος
Στοϊδης Βασίλης
46
52:00
Καβάλα
3ος
Γιαννακόπουλος Νίκος
54
54:02
Ξάνθη

 

 

Εικόνα: