Get Adobe Flash player

Καλωσήρθατε

Καλωσήρθατε στην Ιστοσελίδα του Αθλητικού Ομίλου Χρυσούπολης.
Εδώ θα βρίσκετε νέα, ανακοινώσεις και οτιδήποτε άλλο αφορά το σύλλογό μας (πχ εκδηλώσεις κλπ)  
Παρακαλούνται όσοι έχουν φωτογραφίες, δημοσιεύσεις ή οποιοδήποτε άλλο υλικό αφορά το σύλλογο να έρθουν σε επαφή μαζί μας μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας την οποία μπορείτε να βρείτε εδώ. Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"


LiveScores

powered by στοιχημα

Είστε εδώ

Αρχική

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2012-13 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Α.Ο.Χ.
Νίκησε την ομάδα του Ρούπελ από το Σιδηρόκαστρο με σκορ 70 - 44. Η ομάδα του Α.Ο.Χ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι από το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού. Επέβαλε γρήγορα το ρυθμό της και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 36 - 26. Η ομάδα του Σιδηροκάστρου προσπάθησε κάπως να αντιδράσει στο 3ο δεκάλεπτο, αλλά ο Α.Ο.Χ πάτησε γκάζι και ξέφυγε από τον αντίπαλο του τελειώνοντας τον αγώνα με σκορ 70 - 44.
Ξεχώρισαν από τον Α.Ο.Χ οι Αμπελακιώτης, Οικονόμου, Αποστόλου, Δουρουκλής, Μαυροσκολίδης, Πιπιλιάγκας, Καλεάδης.

Τα δεκάλεπτα 21-15 15-11 11-10 23-8.

Α.Ο.Χ Μαυροσκολίδης 8(1τρ), Καλεάδης 5, Γιαλούρης 3(1τρ), Ευστρατίου, Πιπιλιάγκας 7(1τρ), Αμπελακιώτης 21(1τρ), Σουλίδης, Αποστόλου 10(1τρ), Δουρουκλής 5 Κοτσάφτης, Ιωαννίδης, Οικονόμου 11.
Ρούπελ Σιδηροκάστρου Μάντζιος 2, Σκαλιστής 2, Ντούντος, Γρεασίδης 3, Σίμου 2, Τοπαλάκης, Μπουτάκογλου 15, Σαριαννάκης, Μάτκαρης 4, Τσετσίλας, Βεζύρης 6, Τοπολίγκας 10.

Αποτελέσματα (2η αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

ΑΕ Δοξάτου-Ηρακλής Αγίου Ιωάννη 70-71 παρ.
ΑΟ Σερρών-Αστέρας Καβάλας 61-58
ΑΟ Χρυσούπολης-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 70-44
Πάνθηρες Καβάλας-Πανσερραϊκός 61-89
Ρεπό: Ηράκλεια Σερρών

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (2 αγώνες)

1 Πανσερραϊκός 156-120 4
2 Ρούπελ Σιδηροκάστρου 111-111 3
3 ΑΟ Σερρών 102-125 3
4 ΑΟ Χρυσούπολης 129-111 3
5 Αστέρας Καβάλας 127-113 3
6 Πάνθηρες Καβάλας 110-129 3
7 Ηρακλής Αγίου Ιωάννη (*) 71-70 2
8 ΑΕ Δοξάτου 122-140 2
9 Ηράκλεια Σερρών (*) 40-49 1

Επόμενη αγωνιστική

Α’ Όμιλος

20/10 (5μμ): Ηρακλής Αγίου Ιωάννη-ΑΟ Σερρών
20/10 (7μμ): Αστέρας Καβάλας-ΑΟ Χρυσούπολης
20/10 (6μμ): Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Πάνθηρες Καβάλας
20/10 (5μμ): Πανσερραϊκός-Ηράκλεια Σερρών
Ρεπό: ΑΕ Δοξάτου

Εικόνα: