Get Adobe Flash player

Καλωσήρθατε

Καλωσήρθατε στην Ιστοσελίδα του Αθλητικού Ομίλου Χρυσούπολης.
Εδώ θα βρίσκετε νέα, ανακοινώσεις και οτιδήποτε άλλο αφορά το σύλλογό μας (πχ εκδηλώσεις κλπ)  
Παρακαλούνται όσοι έχουν φωτογραφίες, δημοσιεύσεις ή οποιοδήποτε άλλο υλικό αφορά το σύλλογο να έρθουν σε επαφή μαζί μας μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας την οποία μπορείτε να βρείτε εδώ. Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"


LiveScores

powered by στοιχημα

Είστε εδώ

Αρχική

ΑΟΧ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Εύκολα  νίκησαν  οι  παίδες  του  ΑΟΧ  την ομάδα του  Αίαντα Κομοτηνής  με  σκορ  93-31.  Από  την  αρχή  απέκτησαν  το  προβάδισμα  χωρίς  να  ζοριστούν  ιδιαίτερα,  και  αυτό  είχε  ως  αποτέλεσμα  να  πετύχουν  την  παρθενική  τους  νίκη  στο  πρωτάθλημα.  Κορυφαίος  του  αγώνα  ο  Σ.  Ευστρατίου  από την  ομάδα  της  Χρυσούπολης  φυσικά,  με  τους  εκπληκτικούς  43  πόντους  που  πέτυχε.
Τα  δεκάλεπτα.         33-6,     17-13,    26-4,     17-8.

ΑΝΟΙΧΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ

Ανοιχτό Φιλικό Πρωτάθλημα Taekwondo στην πόλη μας
Την Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2011, στην πόλη μας, διοργανώθηκε από τον ΑΣ Χρυσούπολης  ένα Ανοιχτό Φιλικό Πρωτάθλημα για τους μικρούς αθλητές αλλά και για αθλητές από την κατηγορία των Π/Κ.
Με πάρα πολλές συμμετοχές, από τους συλλόγους  και από τους αθλητές και αθλήτριες που βρέθηκαν σε αυτή την διοργάνωση, για να γνωρίσουν οι μικροί αθλητές το αγωνιστικό ταεκβοντο.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ 2011-12

Πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 5 Νοεμβρίου στην Ξάνθη οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων βόλεϊ της ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ (περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας- Θράκης).
 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Συναρπαστικό  φινάλε  είχε  το  καβαλιώτικο  ντέρμπι  ανάμεσα  στου  Μακεδόνες  και  τον  Α.Ο.Χ.  Η  ομάδα  του  Α.Ο. Χρυσούπολης  νίκησε  με  55-53  τους  Μακεδόνες  Κρηνίδων  στο  γήπεδο  του  Αμυγδαλεώνα  στην  πρεμιέρα  του  πρωταθλήματος  της  Α΄  ΕΚΑΣΑΜΑΘ.  Η  ομάδα  των  Μακεδόνων  ήταν  συνεχώς  μπροστά  στο  σκορ,  αλλά   ο   Α.Ο.Χ.  υπέταξε  τους  Μακεδόνες,  μια  και  στο  τέλος  ανέτρεψε  την  διαφορά  των  8  πόντων  σε  λιγότερο  από  2  λεπτά,  παίρνοντας  το  προβάδισμα  ελάχιστα δευτερόλεπτα  πριν  τη  λήξη  του  αγώνα.     
 
 
 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Έχασαν   οι   παίδες  του  Α.Ο.Χ.   από  την  ομάδα   της   Ασπίδας 2001   με   σκορ    76-28.   Τα   δεκάλεπτα.   10-5,   20-8,   22-6,   24-9.
Ασπίδα   2001.   Ερμείδης   19,   Γεωργιάδης,   Κουτρουβέλης   2,   Τσίλογλου   2,   Καργίδης   6,   Τσολακίδης   3,   Βαλασίδης   4,   Χατζηαντωνίου   4,   Μπουραζάνης   5,   Πετκίδης   17,   Θεμιστοκλής   6,   Πιστόλας   8.
Α.Ο.Χρυσούπολης.   Ευστρατίου  4,   Γκράνας,   Καφετζόπουλος,   Κοτσάφτης  4,   Μακρίδης,   Βαρυτιμίδης  12,   Σερέτης  1,   Μπανάσας,   Τζιντζόγλου,   Ορφανίδης  2,   Παπακώστας  1,   Κουτσομύτης.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α.  Ο.  Χ.   - ΑΡΙΩΝ  ΞΑΝΘΗΣ   16 - 70

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

Δεν  τα  κατάφεραν  στην  πρεμιέρα  του  πρωταθλήματος  τα  κορίτσια  του  Α.Ο.Χ. .  Έχασαν   στην  Αλεξανδρούπολη  από την τοπική  Ολυμπιάδα  με  47-27.  Από  την  άρχη  του  αγώνα  η  ομάδα  της  Ολυμπιάδας  ξέφυγε  στο  σκορ, 
γιατί  τα  κορίτσια  του  Α.Ο.Χ.  άργησαν  να  μπουν    στο  ρυθμό   του  παιχνιδιού  και  το  ημίχρονο  τελείωσε  με  σκορ  30-14.  Με  το  ξεκίνημα  όμως  του  δευτέρου  ημιχρόνου,  πήραν  περισσότερες  πρωτοβουλίες  επιθετικά,  και

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΒΟΛΕΙ ΤΗΣ ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ

Το Σάββατο 19 Νοεμβρίου θα ξεκινήσουν οι διοργανώσεις βόλει της περιφέρειας Θράκης - Ανατ. Μακεδονίας για την περίοδο 2011-12. Θα γίνουν πρωταθλήματα για τις κατηγορίες
ανδρών, γυναίκων, νεανίδων, παίδων, παμπαίδων, κορασίδων και παγκορασίδων.
Η ομάδα του Α. Ο. Χρυσούπολης θα συμμετέχει στα πρωταθλήματα κορασίδων - παγκορασίδων.
Η κλήρωση για το πρόγραμμα θα γίνει το Σάββατο 5 Νοεμβρίου.
Οι ομάδες που θα συμμετέχουν στις κορασίδες.
Α΄ όμιλος. 1. Α.Ο. Νέας Βύσσας, 2. Ορεστιάδα, 3. Σπάρτακος Διδυμοτείχου, 4. ΄Εβρος Σουφλίου, 5. Θύελλα Φερρών, 6. Νίκη Αλεξανδρούπολης.
Β΄ όμιλος. 1. Α.Ε. Κομοτηνής, 2. Ερμογένης Ξάνθης, 3. Θράκες Ξάνθης, 4 Α. Ο. Χρυσούπολης, 5. Ανδροσθένης Θάσου.
Γ΄ όμιλος. 1. Α. Ο. Καβάλας, 2. Α. Ο. Αμυγδαλεώνα, 3. Ερμής Δράμας, 4. Άρτεμις Σερρών, 5. Άρης Πρώτης.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλήτριες που έχουν γεννηθεί από 1/1/1995 έως 31/12/1998.
Οι ομάδες που θα συμμετέχουν στις παγκορασίδες.
Α΄ όμιλος. 1. Ορεστιάδα, 2. Έβρος Σουφλίου, 3. Νίκη
Αλεξανδρούπολης, 4. Α. Ο. Μαίστρου,
Β΄ όμιλος. 1. Α. Ε. Κομοτηνής, 2. Ερμογένης Ξάνθης, 3. Θράκες Ξάνθης, 4. Α. Ο. Χρυσούπολης, 5. Ανδροσθένης Θάσου.
Γ΄ όμιλος.
1. Α. Ο. Καβάλας, 2. Α. Ο. Αμυγδαλεώνα, 3. Ερμής Δράμας, 4. Άρτεμις Σερρών, 5. Άρης Πρώτης.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλήτριες που έχουν γεννηθεί από 1/1/1997 και μετά.
Σε κάθε όμιλο θα διεξαχθεί πρωτάθλημα δύο γύρων με βαθμολογία. Για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας
ομάδας της περιφέρειας,οι πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα συμμετάσχουν σε πρωτάθλημα ενός γύρου με βαθμολογία. Η σειρά των αγώνων και οι έδρες δειξαγωγής θα καθορισθούν μετά από κλήρωση. Σύστημα βαθμολογίας 2 βαθμοί για την νίκη, 1 βαθμός για την ήττα.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 23/10/11                  Ηρακλής -   Α. Ο. Χ.       85-46

Άτυχοι στάθηκαν οι παίδες στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος μια και ηττήθηκαν από τον Ηρακλή Αγίου Ιωάννου στην Καβάλα.
Η ομάδα της Καβάλας από την αρχή του αγώνα ξέφυγε στο σκορ με 25-9 και διατήρησε τη διαφορά μέχρι το τέλος του 1ου ημιχρόνου.
Οι παίδες του Α.Ο.Χ το πάλεψαν στο 3ο δεκάλεπτο, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό και στο τέλος έχασαν τον αγώνα με σκορ 83-46.
Τα δεκάλεπτα. 25-9, 21-14, 17-18, 20-5.
Γ.Α.Σ.Κ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ. Αποστολίδης 5, Αναστασιάδης, Τσομπανίδης 2, Μπασδάνης, Τσοχατζής, Γοργόνης 20,
Μπαμπούλης 14, Καραγιώργας 18, Σαμαράς 2, Μεγαλομάτης, Γράμμος, Μητρακούλης 21.
Α.Ο.Χ. Ευστρατίου 13, Γκράνας 2, Καφετζόπουλος, Κοτσάφτης 10, Κουγκούλης,
Σερέτης 12, Κουτσομύτης 5, Μπανάσας, Τζιντζόγλου, Ορφανίδης 2, Παπακώστας 2.

7η ΑΝΑΒΑΣΗ ΧΟΡΤΙΑΤΗ

Την Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου διεξήχθη με επιτυχία ο ποδηλατικός αγώνας, 7η Αναβαση Χορτιάτη όπου συμμετείχαν 122 αθλητές. Αγωνίστηκαν και 5 ποδηλάτες από την Χρυσούπολη
ο Δημήτρης Γεωργιάδης BIKE CENTER -ΔΑΙΔΑΛΟΣ 44ος με χρόνο 1,32,41, ώρες 17ος στην κατ30+, ο Πανδράκης Δημήτρης BIKE CENTER -ΔΑΙΔΑΛΟΣ 48ος με 1,33,33 ώρες 19ος στην κατ30+, ο Ζαχαρίου Κώστας BIKE CENTER -ΔΑΙΔΑΛΟΣ 83ος με 1,41,12 ώρες 20ος στην κατ40+, ο Δρόσος Δρόσος ΔΡΑΣΙΣ BIKES 93ος με 1,43,31, ώρες 23ος στην κατ40+ και ο Βασιλειάδης Μίλτος BIKE CENTER -ΔΑΙΔΑΛΟΣ 101ος με 1,47,49 ώρες 27ος στην κατ40+

Σελίδες